Dinar Pancar Ekicileri Kooperatifi 51. Olağan Genel Kurul...
Reklam
Reklam
Reklam

Dinar Pancar Ekicileri Kooperatifi 51. Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Dinar Pancar Ekicileri Kooperatifi 51. Olağan Genel Kurul toplantısı Dinar Stadyumunda geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Dinar’da 51. Olağan Genel Kurul Toplantısında Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu ve Denetçileri tek liste halinde seçildi.

Editor: Haber Editörü
06 Ağustos 2019 - 12:49

Dinar Pancar Ekicileri Kooperatifi 51. Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Dinar Pancar Ekicileri Kooperatifi 51. Olağan Genel Kurul toplantısı Dinar Stadyumunda geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

Dinar’da 51. Olağan Genel Kurul Toplantısında Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu ve Denetçileri tek liste halinde seçildi.

Toplantıya katılan 2500 çiftçi ve delegenin geçerli oylarının tamamını alarak Dinar Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu üyeleri ve denetçileri seçildi

Yönetim kurulu Asil üyeleri, Nuri Öztürk, Veysel Topçu, Mehmet Bulut, Namık Uğur ve Cengiz Güçlü’den oluştu.

Denetçiler listesinde ise, Halis Turunç, Mehmet Sarı ve Süleyman Güneş yer aldı.

Dinar Stadyumunda saygı duruşunda bulunuldu ve istiklal marşı okundu.  Sunuculuğunu Panko Birlik Genel Müdürlüğü İştirakler Müdürü Eşref Dikmen’nin yaptığı olağan genel kurul toplantısında Genel Kurul Divanına tutanağı imzalama yetkisinin verilmesinin ardından Dinar Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Öztürk bir konuşma gerçekleştirdi.

Başkan Nuri Öztürk konuşmasında; “ Buraya toplantımıza katılarak bizleri onurlandıran bütün üyelerimiz ve çiftçilerimiz hoş geldiniz. 60 bin üyesi bulunan Pancar Ekicileri kooperatifimizin değerli üyelerine en iyi hizmeti vermekten gurur duyuyoruz. Sizlerle birlik ve beraberlik içerisinde çıktığımız bu yolda, 51. Olağan Genel Kurul Toplantısında bir araya gelmiş bulunuyoruz. Ben sizlere toplantımıza katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından Pancar Ekicileri Kooperatifinin 2018 faaliyet yılına ait Yönetim Kurulu ve Denetçiler Raporları ile Bilanço, Gelir Tablosu Hesaplarının okunması, görüşülmesi, Yönetim Kurulu ve Denetçiler Raporları ile Bilanço, Gelir Tablosu hesaplarının tasdiki, Yönetim Kurulu ve Denetçilerin ibrası 2018 Faaliyet yılı Müspet Gelir-Gider farkının ana sözleşmemizin 19’uncu maddesi uyarınca tevzii, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Denetçilere verilecek ücretlerin ve yollukların belirlenmesi, 2019 yılına ait İş Programı ve Bütçesinin okunması, görüşülmesi ve tatbiki hususunda Yönetim Kuruluna yetki verilmesi, Süreleri sona eren Yönetim Kurulu üyeleri ve yedek üyelerin seçimi, Denetçilerin ve yedek üyelerin seçimi gerçekleştirildi.

Toplantıya,  Başmakçı Belediye Başkanı Ayhan Gönüllü, MHP İlçe Başkanı Mustafa Karahan, BBB ilçe Başkanı Nuri Çetin,  Belediye Meclis Üyeleri Veli Özcan ve Abdullah Yıldız,  Mürsel Aygün, Dinar Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Öztürk ve Başkan vekili Veysel Topçu, Dinar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Sabri Can Bekle, Ziraat Odası Başkanı Cengiz Güçlü, Sebzeciler ve Pazarcılar Odası Başkanı Mustafa Gökçe, Şoförler Odası Başkanı Yaşar Gülbayaz,  Başmakçı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Bülent Yapıcı,  Başmakçı Esnaf Odası Başkanı Muhammed Şentürk, Dazkırı Ziraat Odası Başkanı Ufuk Gürçam, Kütahya ve Afyonkarahisar Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanları, Banka Müdürleri ve Pancar Kooperatifi üyeleri katıldı.

Gerçekleştirilen 51. olağan kurul toplantısı dilek ve temennilerin sunulmasının ardından yemek ikramı ile son buldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..