DİNAR T TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU KÜTÜPHANESİNE KİTAP...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

DİNAR T TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU KÜTÜPHANESİNE KİTAP BAĞIŞI

DİNAR T TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU KÜTÜPHANESİNE KİTAP BAĞIŞI

Editor: Haber Editörü
16 Ocak 2020 - 09:03 - Güncelleme: 16 Ocak 2020 - 18:58

 

DİNAR T TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU KÜTÜPHANESİNE KİTAP BAĞIŞI

 

Ülkemizde suçluların muhafazası ve kontrol altında tutulması konusunda çalışmalar yapılırken, bir yandan da suçluların toplumun bir parçası olarak ceza süreleri sonunda dönecekleri sosyal hayata sağlıklı bir şekilde hazırlanmaları için çalışmalar yürütülmektedir. Bu çerçevede  eğitim ile “suçlu bireyi sadece anti-sosyal dürtülerden arındırmak değil, aynı zamanda onu anti-sosyal davranışa iten kötü çevresel koşulları ortadan kaldırmak yoluyla gencin topluma uyumunu sağlamak için ceza infaz kurumlarında bulunan mahkûmlara boş zamanlarını değerlendirmek ve okuma alışkanlığı kazandırmak  eğitim-öğretim, sosyal, kültürel, dinî ve sportif faaliyetler yapılmaktadır.

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun'un 101 nci maddesinde "Hükümlülerin iyileştirilme çabalarında başarıya ulaşılması için dernekler, vakıflar, gönüllü kişi ve kuruluşlar ile işbirliği yapılabilir. Kamu Kurum ve kuruluşları bu maksatla olanakları ölçüsünde gerekli yardımı yapmakla yükümlüdür" hükmü düzenlenmiştir.

          "Ceza İnfaz Kurumlarının bir eğitim kurumu olması", Türk İnfaz Sisteminin en temel hedefleri arasına girmiş bulunmaktadır. Bu zihniyet değişikliğinin gerçekleştirilmesinde; tüm kurum çalışanlarının ve ilgili Kamu Kurum ve kuruluşlarının emeği bulunmaktadır.

            Kapalı ve Açık Ceza İnfaz  kurumumuz kütüphanesi kitap zenginliğini güçlendirmek için ilçemizde hizmet veren Yapı Kredi Bankası Dinar Şube Müdürlüğü tarafından Yapı Kredi Yayınlarından oluşan 164 adet kitap bağışı yapılmıştır. Cumhuriyet Başsavcılığı makam  odasında gerçekleştirilen teslimde Cumhuriyet Başsavcımız Selman Eskiler, Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Kaçar, Yapı Kredi Bankası Bölge Müdürü Mustafa Kamil Bulut, Yapı Kredi Bankası Dinar Şube Müdürü Orçun Dinçtopal, Ceza infaz kurumu müdürü Bahattin Yakın ile kurum 2.müdürü Hidayet Aslan hazır bulunmuştur.

             Cumhuriyet Başsavcımız Selman Eskiler infaz kurumumuz kütüphanesine yapılan bağıştan dolayı  Yapı Kredi Bankası Bölge Müdürü ve Şube Müdürüne teşekkür etti.

HABER FOTO DİNAR T TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU

2020/01/2020-01-16-09-15-30.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..