FATİH ORTAOKULUNDA LGS PLANLAMA VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI...
Reklam
Reklam

FATİH ORTAOKULUNDA LGS PLANLAMA VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Fatih Ortaokulunda LGS’ye iki ay kalmasından dolayı 8.sınıf ders öğretmenleri, öğrencileri ve velileri ile ayrı ayrı LGS ve ders başarısının arttırılmasına

Editor: Haber Editörü
12 Nisan 2021 - 18:59

FATİH ORTAOKULUNDA LGS PLANLAMA VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Fatih Ortaokulunda LGS’ye iki ay kalmasından dolayı 8.sınıf ders öğretmenleri, öğrencileri ve velileri ile ayrı ayrı LGS ve ders başarısının arttırılmasına yönelik toplantılar yapıldı.

Fatih Ortaokulu Müdürlüğünce tertiplenen  özelinde LGS ve eğitim çalışmalarına yönelik değerlendirmelerin yapıldığı toplantı, Okul Müdürü Murat Nail ÜNER, Müdür Yardımcıları, Öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda özellikle sınava son iki kalmasından dolayı bugüne kadarki çalışmalar değerlendirilip son aylarda neler yapılması gerektiği üzerinde duruldu.

Motivasyon ve özellikle Matematik dersi soru çözümleri taktikleri için öğrencilerle Matematik Öğretmeni Esre ESER bir araya geldi.

    Fatih Ortaokulu Müdürü Murat Nail ÜNER: “Önce öğretmenlerimizle toplantı yapılarak LGS’ye 58 gün kala şu ana kadar yapılan çalışmalar değerlendirildi ve bundan sonra yapacaklarımız konuşularak planlandı. Bir gün sonra öğrencilerimizle ders öğretmenlerinin katılımıyla bir toplantı yaparak şu ana kadar yapılan çalışmalar, deneme sınavı sonuçları analiz edilerek bundan sonra yapılacaklar kararlaştırıldı. Öğrencilere okul idaresi, öğretmenler ve velilerden neler bekledikleri sorularak onlardan bizlerin beklentileri anlatıldı. Öğrencilerimizle bir araya gelerek motivasyon çalışması yapan ve Matematik dersi hakkında taktikler veren değerli eğitimci arkadaşımız Emre ESER’e teşekkürlerimi sunuyorum. Velilerimizle yapılan toplantıda velilerimize sınava kadar olan sürede veli olarak öğrencilere yaklaşımlarının nasıl olması gerektiği, öğrencilerimizin başarısına kalan sürede nasıl katkı yapabilecekleri konusunda bilgilendirmeler yapıldı. Öğrenciler için biraz zor geçecek şu son zamanlarda velilerimizin de gerekirse biraz zorlanarak öğrencilerimizi LGS sınavına daha iyi hazırlayabilecekleri belirtildi. Okulumuzun her geçen sene artan başarısında Fatih Ortaokulunun çalışkan ve fedakar öğretmenlerinin ve özellikle öğrencilerimizin ailelerinin payının çok yüksek olduğunu belirtmek isterim. Bizler velisi, öğrencisi ve öğretmelerimizle birlikte Dinar genelinde birçok ilklere imza atmanın yanında akademik çalışmalardan ödün vermeden öğrencilerimizi sosyal ve kültürel faaliyetlerle çift kanatlı yetiştirmenin gayreti içerisinde olduk/oluyoruz. Fatih Ortaokulunun hem LGS hem de eğitim faaliyetleri noktasında bu başarılarını daha da ileriye taşıyacağına inanıyoruz.” dedi.

2021/04/2021-04-12-19-04-35.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..