İlçemizde çöp Bidonları İlaçlandı
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İlçemizde çöp Bidonları İlaçlandı

İlçemizde Çöp Bidonları İlaçlandı Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’nın talimatları ile ilçemiz cadde ve sokaklarda bulunan çöp bidonları Belediyemiz zabıta ekiplerince ilaçlanmaya başlandı

Editor: Haber Editörü
02 Ağustos 2019 - 14:49

İlçemizde Çöp Bidonları İlaçlandı
Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’nın talimatları ile ilçemiz cadde ve sokaklarda bulunan çöp bidonları Belediyemiz zabıta ekiplerince ilaçlanmaya başlandı.
Sokak ve caddelerde bulunan çöp bidonlarının tamamını çevreye koku yaymaması için ilaçlamaya başladıklarını belirten Zabıta Amiri Şemsi Er, şöyle devam etti: “Vatandaşlarımız yemek artıklarını bidona atarken bir naylon torba içinde ağzını bağlayarak atmaları sağlık açısından da iyi olur. Yaşamış olduğumuz çevrenin temiz ve hijyenik olması sağlık açısından büyük önem taşımaktadır. Bizlerde temizlik imandandır anlayışından hareket ederek İlçemiz sınırlarındaki tüm çöp konteynerlerinde zararlı haşerelerin, bakterilerin, kötü kokuların oluşumunu engellemek, çevreye ve insan sağlığına zarar vermemesi ve çevre kirliliğinin önlenmesi için çöp bidonlarını ilaçlıyoruz. Önemli bir duyurumuz da çöpleri bidon dışına atmamalarıdır. Vatandaşlarımızdan bu konuda gerekli ilgiyi göstermelerini rica ediyoruz.” dedi.