İtfaiye Ekipleri ve 112 Sağlık Ekipleri Hayat Kurtardı
Reklam
Reklam

İtfaiye Ekipleri ve 112 Sağlık Ekipleri Hayat Kurtardı

Dinar ilçesi iftaiye mahallesinde İtfaiye hizmet binası yanından geçen menderes nehri su kanalına edinilen bilgilere göre direksiyon hakimiyetini kaybeden A.A. Traktör’ü ile düştü.

Editor: Haber Editörü
06 Nisan 2021 - 18:45

İtfaiye Ekipleri ve 112 Sağlık Ekipleri Hayat Kurtardı

Dinar ilçesi iftaiye mahallesinde İtfaiye hizmet binası yanından geçen menderes nehri su kanalına edinilen bilgilere göre direksiyon hakimiyetini kaybeden A.A. Traktör’ü ile düştü. Moloz yüklü Traktör suya düşerken römork ise yolda durdu.

Su kanalına düşün A. A. bacağı Traktör’ün altında kalınca kalkamadığı bildirildi.

Çevredeki vatandaşlar ve İtfaiye ekiplerinin olayı görmesiyle birlikte hemen ekipler yardıma koştu. Dinar Belediyesine ait İşmakinası Kepçe'ye  traktör zincir ile bağlanması ile traktör havaya kaldırıldı ve suya giren itfaiye ekipleri traktörün kalmasıyla sürücü A. A. kurtardı. 

A.A. sudan çıkarıldığında nefes almıyordu.  Çevrede ki vatandaşlar çok üzülmüştü. Sudan çıkarılan sürücüye 112 sağlık ekipleri sedye ile ambulans’a aldı ve bir müddet kalp masajı yaptı. Sağlık ekiplerinin başarılı çalışmaları sonucunda A.A hayata döndü.   Ağır yaralanan sürücü Dinar Devlet Hastanesinden Isparta Şehir Hastanesine sevk edildi. 

Kaynak Dinar Gündem Gazetesi

Tahsin Baytar

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..