KAYMAKAM KAPANKAYA’NIN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK ve...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

KAYMAKAM KAPANKAYA'NIN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK ve SPOR BAYRAMI MESAJI

Editor: Haber Editörü
18 Mayıs 2020 - 23:43

KAYMAKAM KAPANKAYA'NIN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK ve SPOR BAYRAMI MESAJI                                     
    19 Mayıs ulusumuzun yeniden dirilişinin ve şahlanışının önemli bir simgesidir. Bu kutlu gün her türlü olumsuzluk ve zorluğun pençesindeki bir milletin umutsuzluğun kırarak  benliğini kazanma yolunda sürdürdüğü şanlı ve ilkeli mücadelenin fitilinin ateşlendiği milli mücadelenin başladığı gündür. Bugünde, ulusumuzun bağımsızlık ümitleri artık yenilmez bir inanca dönüşmüştür.
    19 Mayıs 1919 binlerce şehit verilerek Türk Ulusunun kutsal saydığı topraklarda hür ve bağımsız olarak yaşamasının yolunu açan Milli Mücadele Destanı'nın ulusal bağımsızlık hareketinin başlangıcıdır. Yüce Atatürk'ün “Ben Samsun'a çıktığım gün elimde maddi hiçbir kuvvet yoktu. Yalnız Büyük Türk milletinin asaletinden doğan ve benim vicdanımı dolduran yüksek ve manevi bir kuvvet vardı. İşte ben bu ulusal kuvvete bu Türk Milletine güvenerek işe başladım” sözleri onun kurtuluş yolunda ulusal birliği gerçekleştirmek düşüncesiyle çıktığı bu zorlu yolculukta Türk Milletine duyduğu güveni anlatmaktadır. 
      Bu bayramın gençlere armağan edilmesinin şüphesiz bir anlamı vardır. Gençlik, milletlerin geleceğine güvenle bakabileceği ülkelerin geleceğinin teslim edildiği önemli bir değerdir. Bir millet gençlerini layıkıyla yetiştirildiği ölçüde müreffehtir, güçlüdür. Çünkü gençlik bir ülkenin vizyonudur. Bu anlamda gençlere yapılan yatırım da ülkemizin geleceğine yapılan en önemli yatırımdır. Atatürk “Ey yükselen yeni nesil gelecek sizindir. Cumhuriyet'i biz kurduk onu yüceltecek ve sürdürecek sizsiniz” diyerek gençliğe duyduğu güveni açıkça ifade etmiş,bütün ümidim gençliktedir demiştir. 
      Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Milli mücadelemizin ebedi kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün her biri İsimsiz bir kahraman olan aziz şehitlerimizin ve Ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet saygı ve şükranla anıyor tüm gençlerin ve milletimizin bayramını en içten duygularımla tebrik ediyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..