Meclis Üyesi Erkunt Traktör Bayisi Veli Özcan, Kadir Gecesi...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Meclis Üyesi Erkunt Traktör Bayisi Veli Özcan, Kadir Gecesi Mesajı

Dinar Belediyesi Meclis Üyesi Erkunt Traktör Bayisi Veli Özcan, Kadir Gecesi nedeniyle bir mesajı yayımladı. Meclis Üyesi Veli Özcan, ‘Manevi lezzetinin

Editor: Haber Editörü
19 Mayıs 2020 - 13:43 - Güncelleme: 19 Mayıs 2020 - 14:34

Meclis Üyesi Erkunt Traktör Bayisi Veli Özcan, Kadir Gecesi Mesajı

Dinar Belediyesi Meclis Üyesi Erkunt Traktör Bayisi Veli Özcan, Kadir Gecesi nedeniyle bir mesajı yayımladı.

Meclis Üyesi Veli Özcan, ‘Manevi lezzetinin doruğa ulaştığı, af ve mağfiret kapılarının ardına kadar açıldığı Kadir Gecesi’ni idrak edecek olmanın mutluluğunu ve sevincini yaşadıklarını ifade eden Özcan; “Tutulan oruçlarla yapılan ibadet ve yardımlarla bir manevi iklimden geçerek idrak ettiğimiz Ramazan ayı, Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır. Ramazan ayı sevgi ve kardeşliğin pekiştiği bir aydır. Kadir Gecesi de bin aydan daha hayırlı bir gece olup, aynı zamanda müminler için de bir fırsattır. Kadir Gecesi dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, sevginin, saygının ve hoşgörünün hayatımızdaki birleştirici yönünün daha fazla öne çıktığı özel günlerdir. Rabbimizin insanlığa bir rahmet kapısı, bir umut pınarı olarak bahşettiği bu mübarek geceyi idrak ederken; açları, yoksulları, zulme maruz kalmışların haklarını düşünmemiz, onların dertleriyle dertlenmemiz, yaralarını sarmamız gerekir. Bu bütün Müslümanların üzerine düşen bir görev ve sorumluluktur.

Kadir Gecesi, en faziletli ve kutsal gecelerden biridir. Bin aydan daha hayırlı olarak kabul edilen bu mübarek gecenin hepimizin kalplerine, gönül dünyalarımıza ışık saçmasını, vicdanlarımızı aydınlatmasını, hepimize neşe ve huzur getirmesini temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Dinar Gündem Gazetesi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..