Mv. Av. Ali Özkaya’dan Dinar’a 17 Doktor
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Mv. Av. Ali Özkaya'dan Dinar'a 17 Doktor

Dinar Devlet Hastanesinde 15 Doktor Yakın Zamanda Göreve Başlayacak Sağlık Bakanlığı tarafından, Dinar Devlet Hastanesine 15 adet uzman ve pratisyen hekim atandı.

Editor: Haber Editörü
12 Eylül 2019 - 13:41 - Güncelleme: 12 Eylül 2019 - 14:37

Mv. Av. Ali Özkaya’dan Dinar’a 17 Doktor

Dinar Gündem Gazetemizde geçtiğimiz günlerde “Dinar’da Hastane Var Doktor Yok” başlıklı haber yapmıştık. Haberimizde vatandaşlar Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya seçimlerde Dinar Devlet Hastanesinde eksik olan Doktor kadrolarının tamamlanacağının sözünü verdi.  Milletvekilimiz Ali Özkaya sözünü yerine getirsin diye gazetemiz aracılığı ile çağrı yapılmıştı. Bunun üzerine Milletvekili Ali Özkaya’nın Sağlık Bakanlığında Dinar’da eksik olan Doktor kadrolarının tamamlanması için girişimde bulundu.

Dinarlı Hemşerimiz Milletvekili Ali Özkaya, Dinar Halkına verdiği sözü tuttu

 Dinar Halkı 17 Doktorun Dinar Devlet Hastanesinde görev yapacağını öğrenince sevinçle karşıladı. Mv. Ali Özkaya takdir topladı.

Dinar ilçesine Sağlık Bakanlığı tarafından 15 Doktor atandı

Dinar Devlet Hastanesine geçtiğimiz günlerde ataması gerçekleşen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Op. Dr. Hasbiye İnceefe ve Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Fevzi Barlay Dinar Devlet Hastanesinde ki görevine başladı.

Dinar Devlet Hastanesinde 15 Doktor Yakın Zamanda Göreve Başlayacak

Sağlık Bakanlığı tarafından, Dinar Devlet Hastanesine 15 adet uzman ve pratisyen hekim atandı.

Dinar halkının muzdarip olduğu sürekli doktor yok şeklinde tepki gösterdikleri Dinar Devlet Hastanesine Sağlık Bakanlığı tarafından uzman ve pratisyen hekim olmak üzere 15 adet yeni doktor atandığı bilgisi edinildi.

Uzman doktor kadrosunu günden güne güçlendirmeye çalışan Dinar Devlet Hastanesi'ne 1 adet Radyoloji Uzmanı, 1 adet İç Hastalıkları Uzmanı ve 13 adet de pratisyen hekim olmak üzere toplamda 15 adet doktorun Sağlık Bakanlığı tarafından atamaları gerçekleştirildi.

Atamaları gerçekleşen doktorların önümüzdeki bir aylık süre zarfında Dinar Devlet Hastanesinde göreve başlamaları bekleniyor.

Hastane Başhekimi Op. Dr. İbrahim Eren Pek, konu ile alakalı şunları söyledi; “Uzman hekim kadromuzu güçlendirerek Dinar Halkına en iyi şekilde hizmet verebilmek için mücadele ediyoruz.  Hastanemizde görevine başlayan Uzman Hekim arkadaşıma görevinde başarılar diler Dinar ilçemize hayırlı olmasını temenni ederim. Doktorlarımızın atanmasında bizlere destek olan Sağlık Bakanı Sayın Dr. Fahrettin Koca’ya Afyonkarahisar Mv. Av. Sayın Ali Özkaya’ya, Milletvekillerimize, Afyonkarahisar Valimiz Sayın Mustafa Tutulmaz’a İlçe Kaymakamımız Sayın Selami Kapankaya’ya Dinar Belediyesi Başkanı Sayın Nihat Sarı’ya teşekkür ederim.”  Dedi

Kaynak Dinar Gündem Gazetesi

Foto Haber Tahsin Baytar

 

 

2019/09/2019-09-12-13-46-18.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..