Okul Müdüründen Üzücü Paylaşım
Reklam
Reklam

Okul Müdüründen Üzücü Paylaşım

Dinar Öğretmen evi müdürü iken yaklaşık bir ay önce Şehit Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal Ortaokulu müdürlüğüne görevlendirilen Mustafa Elmas tarafından

Editor: Haber Editörü
29 Temmuz 2021 - 23:26 - Güncelleme: 30 Temmuz 2021 - 00:03

Okul Müdüründen Üzücü Paylaşım

Dinar Öğretmen evi müdürü iken yaklaşık bir ay önce Şehit Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal Ortaokulu müdürlüğüne görevlendirilen Mustafa Elmas tarafından sosyal medyada yapılan paylaşım vatandaşların tepkisine neden oldu.

Önceki dönem öğretmen evi müdürü Mustafa Elmas yeni atandığı okulun LGS başarısını kendi başarısıymış gibi sosyal medyada paylaşımına vatandaşlar tepki gösterdi.

Vatandaşlar; ‘ Öğrencilerin LGS başarısında kaç yıldır o okulda gece gündüz demeden çalışan idarecilerin hiç mi katkısı olmamıştır?

 Öğretmen evi, müfettişler tarafından yapılan incelemede kapatılması teklif edilmişmidir?

  Madem o kadar başarılı bir idarecisiniz Öğretmen evi neden kapanma noktasına gelmiştir?

Ve ayrıca

 

              Öğretmen evi bahçesindeki Divanü Lügati't Türk Anıtı unutuldu

Gündem Gazetemize gelen ihbar üzerine yapılan araştırmada

Dinar ilçesinde "Kaşgar'dan Dinar'a Divanü Lügati't Türk Türkçemiz Ulusal Türkçe Şöleni"  kapsamında ilçemize bir değer olarak kazandırılması amacıyla 2015 yılında ilçe kaymakamlığımız tarafından tahminen 30 bin tl maliyetle Öğretmen evi bahçesine yapımı tamamlandıktan sonra

Dinar ilçemizde ulusal düzeyde Türkçe şölenleri yapılmaya başlamıştı. İlçemize çok güzel bir anıt kazandırılmıştı. Ancak şuanda bu anıt harebe haline geldiği, Öğretmen evi yönetiminin ilçemize bir değer olarak kazandırılan bu anıta sahip çıkmadığı, gerekli bakımı yapmadığı duyarlı vatandaşlar tarafından tarafımıza iletilmiştir.

Bizde buradan yetkililere sesleniyoruz. Ülkemizde bir çok yerde okul ve kurum yönetimleri pandemiyi fırsata çevirerek okuluyla ilgili bakım onarım temizlik ve tadilat işlemlerini yaparken öğretmen evinin kaderine terk edildiği wahatsap ihbar hattımıza gelen şikayetlerle belirtilmiştir.

 

Vatandaşlar; ‘Sosyal medya hesabınızdan yaptığınız paylaşım metninde neden bir önceki okul müdürü Mehmet Öztürk’e teşekkür etmediniz?

Siz o okula 26 Haziranda görevlendirildiniz bu başarıyı 1 ayda mı yakaladınız?

 Bu başarıda önemli pay sahibi olan önceki dönem okul müdürü Mehmet Öztürk’ün adının geçmemesi bizleri çok üzdü.’dedi

Bizde Dinar Gündem Gazetesi olarak vatandaşlarımızın sesi olmaya devam ediyoruz. Bir önceki emekli olan Okul Müdürümüz Mehmet Öztürk ve ekibine LGS başarısından dolayı teşekkür ederiz.’dedi.

Dinar Gündem Gazetesi

2021/07/2021-07-29-23-30-06.jpg
2021/07/2021-07-29-23-30-11.jpg
2021/07/2021-07-29-23-30-17.jpg
2021/07/2021-07-29-23-30-35.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..