OKUL ÖNCESİ EĞİTİM’DE UZAKTAN EĞİTİME GEÇİLMELİDİR
Reklam
Reklam

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM’DE UZAKTAN EĞİTİME GEÇİLMELİDİR

Eğitim-İş Sendikası Dinar İlçe Başkanı Fırat ÇELİK, okul öncesi eğitim ile ilgili açıklamalarda bulundu. Milli Eğitim Bakanlığı, tüm eğitim kurumlarının "güç

Editor: Haber Editörü
29 Kasım 2020 - 18:11

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM’DE UZAKTAN EĞİTİME GEÇİLMELİDİR

Eğitim-İş Sendikası Dinar İlçe Başkanı Fırat ÇELİK, okul öncesi eğitim ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığı, tüm eğitim kurumlarının "güçlü gelen ikinci Korona dalgasına ilişkin alınan tedbirler nedeniyle" uzaktan eğitime geçeceğini duyurmuş ancak bu konuda okul öncesi eğitim veren kurumları istisnai tutmuştur. Okul öncesi eğitim kurumlarının 23 Kasım 2020 tarihinden itibaren haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapacağı ilan edilmiştir.

27 Kasım 2020 tarihinde yayımlanan resmi yazıya göre okul öncesi eğitim kurumlarının yüz yüze mi yoksa uzaktan eğitim mi yapacağı İl-İlçe müdürlüklerine bırakıldı.

Diğer tüm eğitim kurumlarında yayılma riski olan virüsün okul öncesi kurumlarda yayılmayacağı düşünülemeyeceğine göre, açıkça söylemek gerekir ki bu karar okul öncesi öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tehlikeye atmaktadır.

İlçemizde bulunan anaokullarında Covid-19 test sonucu pozitif çıkan, karantina da bulunan idarecilerimiz bulunmaktadır. 

Okul öncesi öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve okul idarecilerimiz tehlikeye atılmamalı, okul öncesi eğitim kurumlarında da uzaktan eğitime geçilmelidir.

Dinar Gündem Gazetesi 

YORUMLAR

  • 1 Yorum