ŞEHİDLERİMİZİN İSİMLERİNİ YAŞATIYORUZ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ŞEHİDLERİMİZİN İSİMLERİNİ YAŞATIYORUZ

İnsanların yuvası fert olarak ev, millet olarak da vatandır. Huzur ve emniyet bakımından evsiz yaşamak mümkün olmadığı gibi, vatansız yaşamak da mümkün değildir

Editor: Haber Editörü
01 Temmuz 2020 - 18:04

ŞEHİDLERİMİZİN İSİMLERİNİ YAŞATIYORUZ
İnsanların yuvası fert olarak ev, millet olarak da vatandır. Huzur ve emniyet bakımından evsiz yaşamak mümkün olmadığı gibi, vatansız yaşamak da mümkün değildir.
Vatan olmadan bir milletin ayakta durması mümkün değildir. Bir milletin var olması, hayatiyetini devam ettirebilmesi ancak vatanına sahip olmasıyla mümkündür. Bizi şefkatli bir ana kucağı gibi bağrına basan bu toprakları yabancılara çiğnetmemek, ay yıldızlı bayrağımızı ebediyen göklerde dalgalandırmak, semayı çınlatan ezanı, gönülleri yeşerten Kur’an seslerini susturmamak, toprağın altındakileri rahatsız etmemek, üstündekileri de zillete ve esarete düşürmemek için canla başla çalışmak her Türkün görevidir.
Bu uğurda şehadet şerbetini içen bütün şehidlerimizi Rahmet ve Minnetle anıyoruz.

İsimleri kalplerimizde yazan; ilçemiz nüfusuna kayıtlı şehidlerimizin isimlerini, Ailelerinin müracatları da değerlendirilerek,
Ak parti Afyonkarahisar Milletvekilimiz Av. Ali ÖZKAYA , İlçe Kaymakamımız Selami KAPANKAYA, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ufuk TAŞBAŞ ile istişareler neticesinde 

*Şehit Jandarma Uzman Cavuş Ali İLHAN, Dinar merkez nüfusuna kayıtlı olup 17.09.1994 yılında Tunceli ili Pülümür ilçesinde bölücü terör örgütü mensubu teröristlerle çatşma sonucu şehit düşmüstür. Toki Yeni camiine şehidimizin ismi verilerek adı yaşatılacaktır.

* Şehit jandarma Komando Çavuş Muhammet Bayram, Dinar, Duman köyü nüfusuna kayıtlı olup 22.08.1969 doğumlu bekar olup, 13.06.1990 tarihinde Şırnak kırsalında çatışma sonucu şehit düşmüştür.Terörle mücadelede ilk şehitlerimizdendir. Şehidimizin isminin Toki de yeni yapilan Anaokuluna verilerek adı yaşatılacaktır.

*Şehit  Yüzbaşı Süleyman ŞAHİN 01.01.1985 doğumlu Dinar merkez nüfusuna kayıtlı 27.02.2020 tarihinde Suriye- idlip de hava saldırısı sonucu şehit düşmüştür. İsminin geçtiğimiz yıllarda hizmete açılan Toki ilkokula verilerek adı yaşatılacaktır.

*Şehit jandarma Uzman Çavuş Oğuz İNAN  10.06.1976 doğumlu okçular köyü nüfusuna kayıtlı 01.04.2018 tarihinde Karabük de görev anında trafik kazası sonucu şehit düşmüştür Haydarlı Toki camii'ne ismi verilerek adı yaşatılacaktır.

Şehidlerimizin isimleri okullarımızda ve camiilerimizde yaşatılacaktır. Bütün Şehidlerimizin Ruhları şad olsun.

Bu çalışmada emeği geçen ,
Ak parti Afyonkarahisar Milletvekilimiz Av. Ali ÖZKAYA , İlçe Kaymakamımız Selami KAPANKAYA, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ufuk TAŞBAŞ’a Canı gönülden Teşekkür ederim.

Bu vatan, toprağın kara bağrında sıradağlar gibi duranlarındır,
Hudutta, gazi bayraklarından alnına ışıklar vuranlarındır

İdris ER
Ak parti Dinar İlçe Başkanı

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..