Vatandaşlar Suçıkan Park Tesislerine Göl Projesi İstiyor
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Vatandaşlar Suçıkan Park Tesislerine Göl Projesi İstiyor

Dinar Belediyesine ait Suçıkan Park Tesisleri ilçenin simgesi haline gelmiş, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmuştu. Marsyas, Midas gibi efsaneleri ile

Editor: Haber Editörü
02 Ağustos 2020 - 12:11

Vatandaşlar Suçıkan Park Tesislerine Göl Projesi İstiyor

Dinar Belediyesine ait Suçıkan Park Tesisleri ilçenin simgesi haline gelmiş, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmuştu. Marsyas, Midas gibi efsaneleri ile de ünlü olan ilçemiz ve Suçıkan Parkımızın büyütülerek genişletilmesi gerektiği gündeme geldi. 
Suçıkan Parkın büyümesiyle alakalı bazı fikirler ve projeler ilçede konuşulmaya başlandı. Şimdiki mevcut Suçıkan havuzunun bulunduğu yerden aşağıya doğru uzanan, balık tesisine kadar olan bölgenin de Suçıkan Park’ının içerisine dâhil edilmesi belirtiliyor. 
Vatandaşlarımız bahsedilen bölgeye büyük bir göl oluşturularak, çevresine yürüyüş yolları, oturma bankları, peyzaj düzenlemeleri ve rengârenk çiçeklerle donatılmasının çok uygun olacağını ifade ediyorlar. Mevcut havuzu aşağıda bulunan balık tesisine kadar uzatarak yep yeni bir projenin oraya uygulanabileceğini kaydeden vatandaşlar şunları söyledi, “Dinar Belediye başkanımız Nihat Sarı, birçok projesini hayata geçirdi. Son olarak ise başkan beyin Salıpazarı bölgesine havuzlu bir proje yapacağını duyduk. Salıpazarı yerine Suçıkan Park tesislerine böyle bir projenin uygulanması daha doğru olacaktır. Çünkü Dinar’ın yüz akı olan Suçıkan parka yerli halkımızdan daha çok yoldan geçen diğer vatandaşlarımız gelmekte. Hem belediye gelirlerini artıracak bir proje olur, hem de suçıkanımız sıkışmış olan dar bir bölgeden kurtulup, çok daha rahat ve güzel bir tesis haline gelir” dediler. 

“Suçıkan Park Dinar’ın Göz Bebeğidir”
Dinarlı vatandaşlarımız Suçıkan Park’ı ilçenin göz bebeği görürken, diğer taraftan da ilçenin tanıtımı konusunda çok önemli bir yer olduğunu belirtiyor. İfade edilen bölgeye yapılacak olan göl ya da havuzlu bir projeyle daha çok ilgi çekilebileceği, insanların suçıkanın etrafında yapılacak olan yürüyüş yollarıyla beraber çok daha rahat edebileceği kaydediliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..