"YAKIŞMADI" DİNAR DEVLET HASTANESİ.!
Reklam
Reklam

"YAKIŞMADI" DİNAR DEVLET HASTANESİ.!

Afyonkarahisar Dinar Gündem Gazetesinin Kamu oyu adına yaptığı, Dinar Devlet Hastanesinde Doğum ne zaman yapılacak.? haberine açıklama yapmak yerine, Hastane

Editor: Haber Editörü
04 Mayıs 2021 - 23:13 - Güncelleme: 04 Mayıs 2021 - 23:32

"YAKIŞMADI" DİNAR DEVLET HASTANESİ.!

Afyonkarahisar Dinar Gündem Gazetesinin Kamu oyu adına yaptığı, Dinar Devlet Hastanesinde Doğum ne zaman yapılacak.? haberine açıklama yapmak yerine, Hastane yönetimi Gazetemizden "iftira" adı altında şikayetçi olundu.

 

Kamu yararı adına yayın ve haber yapma hakkı elinde olan, Devletin işleyişinde önemli bir görevi ifaa eden, Basın mensuplarına sansür uygulanması adına Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunan Dinar Devlet Hastanesi, eksikliklerin giderilmesi, hastane ‘de yeterli personelin olmadığını açıklaması veya görevlerini tam anlamı ile yerine getirmektense; Gazetemize uyguladıkları "şikayete" Savcılık geçit vermedi.

 

Soruşturma Evrakında; "Şüphelinin Müşteki Kuruma ve müşteki kurumda çalışan hekimlere yönelik yalan ve rencide edici haber yapıldığının iddea edilmesi üzerine Başsavcılığımız tarafından başlatılan soruşturmada; Müşteki kurumun sunmuş olduğu gazete çıktısı incelendiğinde; Şüphelinin sahibi olduğu gazetenin haber başlığının "Dinar Devlet Hastanesinde Doğum ne zaman yapılacak.?" olduğunun ve Dinar Devlet Hastanesinde Kadın Doğum Uzmanı olmaması ile ilgili haber yapıldığının görüldüğü;

 

Söz konusu haber ile ilgili Dinar Kaymakamlığı tarafından, Dinar Devlet Hastanesi yöneticileri veya doktorları ile ilgili herhangi bir idari soruşturma yürütülüp, yürütülmediği ile ilgili Dinar Kaymakamlığına müzekkere yazıldığı, gelen cevabi yazıda söz konusu haber ile ilgili Dinar Devlet Hastanesi yöneticileri ve personeli hakkında her hangi bir idari soruşturmanın yürütülmediğinin belirtildiği;

Söz konusu Haber ile ilgili Dinar Devlet Hastanesi yöneticileri veya Doktorları ile ilgili herhangi bir adli soruşturma veya kovuşturma yürütüldüğünün görülmediği"; 

 

Dinar Gündem Gazetesi adına Tahsin Baytar'ın yapmış olduğu haber sonucu , Dinar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Kovuşturmaya Yer olmadığı bildirilmiştir.

 

DİNAR DEVLET HASTANESİ YÖNETİCİLERİNE SORUYORUZ.?

Yapılan habere Kaymakamlık ve sizler bir açıklama getirmek, Kamu oyunu bilgilendirmek yerine, neden şikayetçi oldunuz.?

 

Basın özgürlüğü Kamu adına ve Kamu Oyunu bilgilendirme olarak, haber, fikir ve düşünceleri, çoğaltıcı araçlarla, serbestçe açıklayabilmek özgürlüğüdür. Bilgi ve düşünceleri serbest olarak toplayıp, yorum ve eleştiri yaparak çoğaltabilmek ve bunları serbest olarak yayımlayıp dağıtabilmek haklarını içerir, siz bunu bilmiyor musunuz.?

 

Anayasa'nın 26. Maddesi; "Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet Resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar"  maddesini bilmiyor musunuz.?

İhbar hattımıza gelen sorularda, 

Başhekimin Dinar Devlet Hastanesi'nde yatıp kalktığı iddia ediliyor.? İddia doğru mu değil mi açıklama bekleniyor.?

 

 

 

 Dinar Gündem Gazetesi

YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • Saadet özkan
  1 ay önce
  1 ay önce hastam vardı nöroloji uzmanı gerekiyordu bunun için ıspartaya sevk edildi bunu çok sorun etmedim açıkçası 17 yıllık sağlık çalışanıyım hastamın kullandığı ilaç geçirdiği nöbetle ilgili doktora bilgi vermek amacıyla doktor çağırdığı için içeri yanına geçtim güvenliğin 3 ü birden sanki ben onlara zarar verecekmişim gibi çık dışarı diye saygısız bir üslupla konuştular benim staj yıllarım o hastanede geçti kaldı ki bende doğuda görev yapan bir sağlık çalışanıyım o kadar benimsemişlerki orayı hastaneyi babalarının malı sanıyorlar oranın bir kamu kurumu olduğunu unutmuslar bunca il ve hastane gördüm işim dolayısıyla bu tavrı hiçbir yerde vallahi görmedim bende dinarlıyım herşey ilerleyeceği yerde geriye gitmiş maalesef insanlara empati yaparak yaklaşmaları lazım kimse gezmeye gelmiyor hastaneye hastası var ki geliyor .
 • Ali ismail Güder
  1 ay önce
  Yandaş ile zevzek olmak arasında kalmış idarecilerin ülkede yarattığı tablo
 • Ibrahimkece
  1 ay önce
  Hastane yonetimini kiniyorum tebrikler dinar gundem gazetesi
 • Haklıya haklı
  1 ay önce
  Dinar Devlet hastanesinde ilgi alaka kocaman bir 0 Tüm hastalar ısparta şehir hastanesine taşınıyor Hastalar sınırlı bakılıyor , randevu alamayan yaşlı hastalara yardımcı olacaklarına randevusu yok diye hastaya bakılmıyor tebrikler Dinar gündem..
 • Adem Toket
  1 ay önce
  Doğum doktoru olduda ne oldu bundan 6 ay önce eşimin doğumu için gittiğimizde anestezi uzmanının olmadığını burda doğum olamayacağını söyleyip bizi ıspartaya sevk ettiler nerdeyse doğum yolda olacaktı.
 • Mehmet g.
  1 ay önce
  Göğüsün dahiliyenin bakması gereken hastalara ortopedinin ftrnin gözün baktıgı hastaneden ne beklenir ki...........
 • Bora Demir
  1 ay önce
  Kamuoyunu ilkeli ,dürüst haberlerle bilgilendirdiği için teşekkür ederiz. Dinar devlet hastanesinin tutumunu kınıyorum.