Yeni Okul Yapımı İçin Arsa Devri
Reklam
Reklam

Yeni Okul Yapımı İçin Arsa Devri

Dazkırı ilçemizin Esentepe Mahallesi'nde bulunan Cumhuriyet İlkokulu yanında bulunan Fatih Parkı arsası yeni okul yapımı için devir

Editor: Haber Editörü
08 Nisan 2021 - 00:28

ESENTEPE MAHALLESİNE YENİ OKUL YAPIMI İÇİN ARSA DEVRİ YAPILDI

Dazkırı ilçemizin Esentepe Mahallesi'nde bulunan Cumhuriyet İlkokulu yanında bulunan Fatih Parkı arsası yeni okul yapımı için devri yapıldı. 

Dazkırı Tapu Müdürlüğü'nde yapılan tapu devir törenine Dazkırı Kaymakamımız Sayın Sercan SAKARYA, Dazkırı Belediye Başkanı Sayın İsmail TAYLAN, İlçe Özel İdare Müdürü Yunus KORKMAZ, Tapu Müdürü Kemal PALA, Belediye Fen İşleri Müdürü Mehmet TAYLAN, KHGB Müdürü Kemal ATA ve Tapu Müdürlüğü personeli katıldı.

Esentepe Mahallesine yapılan Adalet Parkı ile ihtiyaç kalmayan ve Fatih Parkı olarak bilinen Dazkırı Belediyesine ait 1.817 metrekarelik arsa, İl Özel İdaresine devri yapılarak Cumhuriyet İlkokulu arsasına dahil edildi. 

TOKİ Konutları, Belediye Halk Evleri, DEDA Sitesi ve yapılması planlanan ilave TOKİ Konutları ile birlikte oluşan yeni yerleşim alanları ile nüfus kayması sonucunda ihtiyaca cevap veremeyen ilkokul için yeni bir okul yapılması amacıyla arsa sorunu çözülmüş oldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..