Başkan Özdemir: ‘Hürriyet ve bağımsızlık benim...
Reklam
Reklam

Başkan Özdemir: ‘Hürriyet ve bağımsızlık benim karakterimdir.’

Hindistanın bağımsızlık lideri Gandi İngilizlere karşı bağımsızlık mücadelesi yürütürken İngilizlere hitaben öldü diye

Editor: Haber Editörü
29 Ekim 2020 - 17:36

‘Hürriyet ve bağımsızlık benim karakterimdir.’ Atatürk

Hindistanın bağımsızlık lideri Gandi İngilizlere karşı bağımsızlık mücadelesi yürütürken İngilizlere hitaben öldü diye tabuda koyduğunuz Türkler o tabuttan çıkarak o tabuta sizi koydular Türklerin yaptığının aynısını biz de yapacağız der Türkiye Cumhuriyeti emperyalizme ve onun yerli işbirlikçileri hainlere rağmen ve onlara karşı yapılan topyekün ölüm kalım savaşı sonrası kurulmuştur.

Bu cumhuriyetin sınırları kanla ve canla çizildiği için girintili ve çıkıntılıdır. Türkiye Cumhuriyeti tüm dünyadaki mazlum ülkelere örnek Mustafa Kemal Atatürk de Önder kabul edilmiştir. Bu nedenle Atatürk çağın unutulmayan önderler arasında en öndedir.

Türkiye Cumhuriyeti özgürlük bağımsızlık ve egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu temelleri üzerine kurulmuştur. Ulu önder Mustafa Kemalin ilham kaynağı ise Türk kahramanlığı ve Türk kültürüdür.

kurduğu cumhuriyetin temelleri bilimin mantığın ve yeniliğin harcı ile yoğrulduğu için ilk günkü canlılığını koruyarak sonsuza kadar yaşayacağından hiç kimsenin kuşkusu olmasın.

Ulu önder Türkiye Cumhuriyetinin takip etmesi gereken yolu da çizerek en hakiki mürşit ilimdir fendir ilim ve fennin dışında yol gösterici aramak beyhude çabadır der.

(Cumhuriyet fazilettir) derken cumhuriyetin yetiştirmesi gereken insanın faziletle dürüst namuslu ve Yurtsever olmasını öngörmektedir uluönder eğitimde kesin başarılı olmak lazımdır bir milletin kurtuluşu ancak bu yolla olur derken günümüzün eğitim anlayışı (dindar ve kindar) nesil yetiştirmektedir.

Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün şu özdeyişi ile sonlandırmak istiyorum. (Milletimin bağımsızlığı yolunda canımı vermek benim için vicdan ve namus borcu olsun.)

Cumhuriyetimizin 97. yılı kutlu olsun.

Kenan Özdemir A.D.D Dinar Şube Başkanı

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..