Dinar’da 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı
Reklam
Reklam

Dinar’da 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

Dinar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Meydanında 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle kutlama programı düzenlendi. 24 Kasım Öğretmenler

Editor: Haber Editörü
24 Kasım 2020 - 11:41

Dinar’da 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

Dinar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Meydanında 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle kutlama programı düzenlendi.

24 Kasım Öğretmenler günü İlçe Milli Eğitim Müdürü Ufuk Taşbaş ve beraberindeki öğretmenlerin Atatürk Anıtına Çelenk Sunumu ile başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ufuk Taşbaş gerçekleştirdi.

Müdür Ufuk Taşbaş,  ‘Kıymetli meslektaşlarım, topluma sahip çıkmanın en kolay yolu kendimizden geçiyor güzel huy disiplin ahlak, akılcı düşünce ve sağ duyulu davranışlar geliştirerek yavrularımıza yeni ufuklar açmalıyız.

Başöğretmen Atatürk’ün hepimize gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine uluşma ve üzerine çıkma hedefine gerçekleştirmede biz öğretmenlere ve eğitim çalışanlarına daha fazla görev düşmektedir.  Bizleri bizim günümüzde aramızda bulunarak onurlandırdığınız için en derin saygılarımı sunuyorum. Görevi başında şehit olan öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum emekli öğretmenlerimize sağlıklı bir yaşam diliyorum. Tüm öğretmenlerimiz ile eğitim çalışanlarının 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor saygılar sunuyorum’  dedi

Programda bir konuşmada Kaymakam Selami Kapankaya yaptı. Kapankaya: Buraya gelen gelemeyen Öğretmenler Gününü en içten dileklerimle kutluyorum. Öğretmenlik mesleğinin ne kadar kutsal sadece bir meslek olmadığını aynı zaman da bir yaşam tarzı olduğuna da işaret etti. Bu öğretmenimizin okuduğu şiir benim araştırmalarıma göre bizim Sütlaç köyümüzde yaşanan bir olaydan yola çıkılarak yazılmış oradan esinlenmiş yazılmış bir şiirdir. Genellikle öğretmenler günde okunan bir şiirdir. Ben tekrar görevi başında olan ve pandemi döneminde büyük fedakarlıklarla öğrencilerine kendi evlerinden canlı ders şeklinde eğitime devam etmeye çalışan bütün öğretmenlerimin öğretmenler gününü kutluyorum.’ dedi

Dinar ilçe Milli Eğitim Müdürü Ufuk Taşbaş’ın ve Kaymakam Selami Kapankaya’nın konuşmasının ardından öğretmenlere özel şiirlerin okunması ve emekli öğretmenlere hizmet şeref belgesi takdimi yapıldı.

Program Kaymakam Selami Kapankaya, Belediye Başkanı Nihat Sarı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ufuk Taşbaş tarafından ödüllerin verilmesi ile son buldu.

 Programına; İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya, Belediye Başkanımız Nihat Sarı, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Necip Kacar, İlçe Emniyet Müdürü Nihat Pulat, Ak Parti İlçe Başkanı İdris Er, CHP ilçe Başkan Vekili Mehmet Altıntaş, MHP İlçe Başkan vekil Adnan Güzeldal, İYİ Parti Dinar İlçe Başkanı Oktay Sayın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ufuk Taşbaş, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdullah Bağırkan, okul müdürleri, daire amirleri ve öğretmenler katıldı.

Kaynak Tahsin BAYTAR

Dinar Gündem Gazetesi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..